Töötuba kuulus näituse “Eesti jälg kosmoses – kosmose jälg Eestis” juurde.
Näitustund koosnes ringkäigust näitusel, kus aktiivõppe meetodil ringi vaadati. Lapsed said kuulda kosmose uurimise ajaloost, samas oleviku suurimatest projektidest, kaasa arvatud tol ajal aktuaalsest ESTCube-1 tegemistest. Ekraanilt vaadati satelliidi asukohta reaalajas ja tema tööd. Räägiti ka teistest satelliidi tüüpidest ning reostusest, mis nendega kaasneb. Rõhutati ka maapealset valgusreostust, mis teadlasti segab. Kõik said ennast kaaluda teistel planeetidel ja uurida universumi mõõdulinti. Imetlesime kosmosefotosid ning uurisime eluolu väljaspool maakera, samuti fotosid, mis on tehtud kosmosest planeedist Maa. Rääkisime milleks veel satelliidid kasulikud on ning kuidas satelliitpilte kasutada saab. Uurisime lastelt, kas satelliidid mõjutavad ka nende elu. Üht näituse seina kattis riiul, millel sai näha erinevaid meteoriite, meie näituse kõige suuremat meteoriiti said kõik ka käega katsuda. Loomulikult arutati ka tulevikku kosmosega seoses ning lähemalt uuriti kosmosejaama külge kinnitatava kosmosehotelli maketti.
Väikelaste ekskursiooni põimiti ka eesti multikate ja raamatute tegelasi, kes on kosmosega seotud, et neil teemast lihtsam aru oleks saada. Sünnipäevadel mängisime startivat raketti.
Näitustund lõppes töötoaga, kus lapsed meisterdasid paberist raketi. Raketid lasti õhku kasutades lihtsat pudelist õhu välja pressimise meetodit. Hilisem võistlusmoment oli alati tähtis ja tekitas elevust. Leiutaja soonega lastele pakkusime alati ka rakettide täiustamist pärast proovikatseid – mis juhtub kui panna raketile rohkem stabilisaatoreid või kui võtta need üldse ära, mis kujulised stabilisaatorid on kõige paremad, kus nad peaksid asuma jne.
Sellest armastatud töötoast sündis TTÜ muuseumi suveniir “Rakett kosmosesse”.